Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Orzechowie

Rok szkolny 2022/2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. W ramach programu  nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego. Za otrzymane środki zakupiliśmy:

Drukarkę 3D Zortax M200 Plus Wi-Fi
Filamenty
Skaner 3D
Komputer przenośny do obsługi drukarki i skanera 3D
Stację lutowniczą
Aparat fotograficzny Canon
Gimbal
Mikrofon kierunkowy Saramonic
Mikroport Saramonic
Statyw do aparatu
Zestaw oświetleniowy (lampa softbox ze statywem i żarówką)
Zestaw Elegoo– zestaw z mikrokontrolerem
Zestaw mikrofonów bezprzewodowych oraz nagłownych.

Laboratoria przyszłości - czerwiec 2023 - wykorzystanie sprzętu fotograficznego oraz nagłaśniającego

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego oraz występu absolwentów wykorzystano sprzęt nagłaśniający oraz fotograficzny zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

Laboratoria przyszłości - czerwiec 2023 - wycieczka do Trójmiasta

W dniach 5- 7 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta oraz do Malborka. Wszystkie zdjęcia z wycieczki wykonane zostały aparatem z projektu "Laboratoria przyszłości". Więcej zdjęć w zakładce Z życia szkoły - Wycieczka do Trójmiasta.

Laboratoria przyszłości - maj 2023 - wydruki 3D

Uczniowie klasy VII pracowali podczas zajęć informatyki w programie do modelowania 3D. Wydruki powstały w drukarce Zortrax M200 Plus zakupionej z funduszy programu "Laboratoria przyszłości".

Laboratoria przyszłości - maj 2023 - wykorzystanie sprzętu fotograficznego oraz audio

Podczas zajęć informatyki uczniowie klasy VIII pracowali ze sprzętem fotograficznym oraz zielonym ekranem. Z wykonanych zdjęć usuwali zielone tło i w aplikacji Canva tworzyli ciekawe kompozycje.

Aparatu fotograficznego, statywu oraz mikrofonu kierunkowego użyto także do...

Laboratoria Przyszłości - kwiecień 2023 - Akademia z okazji Święta Konstytucji

27 kwietnia 2023 roku podczas  akademii z okazji Święta Konstytucji wykorzystano sprzęt nagłaśniający oraz fotograficzny zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Poniżej link do filmu:

Laboratoria przyszłości - kwiecień 2023 - green-screem

Uczniowie klasy VI na lekcji informatyki tworzyli fotomontaże w edytorze grafiki Gimp, ze zdjęć robionych na zielonym ekranie z wykorzystaniem aparatu fotograficznego. Efekty pracy w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Orzechowie

Orzechów 2, 97-524 Kobiele Wielkie