Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Orzechowie

Rok szkolny 2023/2024

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. W ramach programu  nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego. Za otrzymane środki zakupiliśmy:

Drukarkę 3D Zortax M200 Plus Wi-Fi
Filamenty
Skaner 3D
Komputer przenośny do obsługi drukarki i skanera 3D
Stację lutowniczą
Aparat fotograficzny Canon
Gimbal
Mikrofon kierunkowy Saramonic
Mikroport Saramonic
Statyw do aparatu
Zestaw oświetleniowy (lampa softbox ze statywem i żarówką)
Zestaw Elegoo– zestaw z mikrokontrolerem
Zestaw mikrofonów bezprzewodowych oraz nagłownych.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Orzechowie

Orzechów 2, 97-524 Kobiele Wielkie